Vuoden 2019 tulokset

Joka luokan paras joukkue

Jokaisen luokan paras joukkue palkittiin Jäteselviytyjät -tuubihuiveilla.
Tuubihuivit toimitettiin kouluille tuloskirjeiden mukana viikon 17 aikana.

Kunnan paras luokka

Kustakin kunnasta palkittiin keskiarvopisteiltään paras luokka herkkuyllätyksellä.

Herkkuyllätyksen saivat:

  • Hattula, Lepaan koulu 4. lk
  • Hausjärvi, Eskon koulu 4.lk ja Ryttylän koulu 4.lk
  • Hyvinkää, Hämeenkadun koulu 4C
  • Hämeenlinna, Myllymäen koulu 4A
  • Janakkala, Harvialan koulu 4.lk
  • Järvenpää, Kinnarin koulu 4C
  • Kerava, Svenskbacka skola 4.lk
  • Loppi, Pilpalan koulu 4.lk
  • Mäntsälä, Sälinkään koulu 4.lk
  • Nurmijärvi, Karhunkorven koulu 4.lk
  • Riihimäki, Eteläinen koulu 4C
  • Tuusula, Nahkelan koulu 4.lk
  • Valkeakoski, Roukon yhtenäiskoulu 4C

Hattulassa 9.5. pidetyn loppukilpailun tulokset

  1. Janakkala, Harvialan koulu (Pihla Liljedahl, Alisa Meller, Lauri Herranen)
  2. Järvenpää, Anttilan koulu (Väinö Malinen, Aleksi Huhtala, Veikko Malinen)
  3. Hattula, Nihattulan koulu (Veera Murtomäki, Milka Tuomikoski, Matilda Mattila)
  4. Valkeakoski, Roukon yhteiskoulu (Aliisa Rantala, Sara Uusitalo, Venla Nieminen)
  5. Tuusula, Kirkonkylän koulu (Sohvi Kaven, Miina Lätti, Arvo Niemi-Pynttäri)
  6. Nurmijärvi, Lukkarin koulu (Topias Immonen, Nuutti Tuomi, Santeri Ylioja)
  7. jaettu sija
    • Hyvinkää, Puolimatkan koulu (Elli Rantakömi, Milla Partanen, Noomi Paljakka)
    • Riihimäki, Herajoen koulu (Hemmo Lausmaa, Antero Meidla, Miro Sillanpää)
  8. Kerava, Kalevan koulu (Lotta Vartia, Seela Salo, Minttu Rapinoja)
  9. jaettu sija
    • Loppi, Joentaan koulu (Selma Asell, Ava Frowein, Veera Laakso)
    • Hausjärvi, Eskon koulu (Veeti Metsola, Henry Virtanen, Paulus Miettunen)
  10. jaettu sija
    • Hämeenlinna, Hämeenlinnan yhteiskoulu (Palma Pekkola, Sampo Nikkanen, Venla Pirhonen)
    • Mäntsälä, Sälinkään koulu (Olivia Nousiainen, Inka Nurminen, Ronya Somermeri)

Loppukilpailun voittajajoukkue sai palkinnoksi upeat Jopo-pyörät. Kilpailussa 2.-4. sijoille sijoittuneet palkittiin Partioaitan lahjakorteilla ja sijoille 5.-10. sijoittuneet palkittiin frisbeegolf kiekoilla.