Valitse sivu

Keräystempaukset

Puhelinvaihde

075 753 0000 (pvm/mpm)


Kiinteistön jätehuolto

075 753 0010

asiakaspalvelu@kiertokapula.fi

Jäteneuvonta

075 753 0011

neuvonta@kiertokapula.fi

Palaute tai ympäristöhavainto

Muut yhteystiedot

Järjestämme vuosittain jokaisen kunnan alueella isomman vaarallisten jätteiden ja metalliromun keräystapahtuman joko keväällä tai syksyllä.

Keräysaika on jokaisella pisteellä noin 15 minuuttia. Suurista määristä jätteitä on sovittava erikseen soittamalla työnjohtaja Jouni Vallille, puh. 050 406 3330. Jätteitä ei saa tuoda keräyspisteeseen virallisen keräysajan ulkopuolella. Keräystapahtumissa vastaanotetaan vaarallisten jätteiden lisäksi metalliromua.

Keräystempauksessa EI vastaanoteta:

  • asbestia
  • kyllästettyä puuta
  • ajoneuvojen renkaita
  • sähkö- ja elektroniikkalaiteromua
  • sekalaista jätettä
  • laasteja
  • sementtejä ja tasoitteita
  • tyhjäksi valutettuja vaarallisen jätteen pakkauksia

Syksyn 2020 toteutunut keräysaikataulu

Hämeenlinna – tiistai 15.9.2020

Jukola, koulu, Liivuorentie 24, kello 16.15

Kauriala, Pullerin kenttä, Parolantie 56, kello 17.15

Hätilä, Tuomelan koulun kenttä, Tuomelankatu 20, kello 18.15

Ruununmylly, koulun kenttä, Ruununmyllyntie 32, kello 19.15

Käikälä, urheilukenttä, Nujulantie 2, kello 20.00

Yhteyshenkilö: Jessica Väisänen 050 4753580

Hyvinkää – torstai 17.9.2020

Ridasjärven koulu, Ridasjärvenkyläntie 92, kello 15.45

Hämeenkadun koulu, Hämeenkatu 36, kello 16.45

Martin koulu, P-alue, Martintorinkuja 2, kello 17.30

Vehkojan koulu, Männikkötie 6, kello 18.15

Kytäjän Maapirtti, Palkkisillantie 28, kello 19.15

Yhteyshenkilö: Eero Westermark 050 4753889

Kalvola-Renko – lauantai 19.9.2020

Kalvola

Kutila, työväentalo, Kutilantie 62, kello 8.45

Pirttikoski, koulun kenttä, Rimmiläntie 2152, kello 9.45

Rimmilä, urheilukenttä, Renkajärventie 1336, kello 10.30

Renko

Kirkonkylä, kunnan varikko, Rengonraitti 6, kello 11.45

Nummenkylä, koulu, Hämeen Härkätie 4151, kello 12.30

Ahoinen, maamiesseurantalo, Topenontie 1010, kello 13.15

Kaloinen, kylätalo, Asemintie 349, kello 13.45

Yhteyshenkilö: Jessica Väisänen 050 4753580

Järvenpää – maanantai 21.9.2020

Jampan seurakuntakoti P-alue, Pihkakatu, kello 16.30

Haarajoki, koulun p-alue, Haarajoenkatu 2, kello 17.30

Ainola, P-alue, Ainolankatu, kello 18.30

Keskusta, Järvenpään tori, Järnefeltinkatu, kello 19.30

Yhteyshenkilö: Eero Westermark 050 4753889

Kerava – torstai 24.9.2020

Kurkelan koulu, P-alue, Käenkatu 10, kello 16.00

Killan koulu, Sarvimäentie 35, kello 17.00

Keravanjoen koulu, Jaakkolan toimipiste, Jaakkolantie 8, kello 18.00

Ahjon koulu, takapiha, Ketjutie 2, kello 19.00

Savion koulu, alapiha, Katajatie, kello 20.00

Yhteyshenkilö: Eero Westermark 050 4753889

Mäntsälä – lauantai 26.9.2020

Kaukalampi, TB huoltoasema, Pohjoinen Pikatie 409, kello 8.15

Saaksjärvi, koulu, Saaksjärventie 526, kello 9.15

Numminen, seurojentalo, Ojankulmantie 20, kello 10.15

Ohkola, koulu, Ohkolantie 391, kello 12.45

Hirvivaara, Sepänmäen P-alue, Hirvihaarantie 376, kello 13.15

Sälinkää, koulu, Kaanaantie 51, kello 14.15

Yhteyshenkilö: Eero Westermark 050 4753889

Hattula – tiistai 29.9.2020

Kouvala, maamiesseurantalo, Hyrväläntie 771, kello 16.00

Sattula, Kuikkahaantie, kello 16.45

Katinala, urheilukenttä, Katinalantie 20, kello 17.30

Pekola, koulu, Aulangontie 629, kello 18.15

Lepaa, koulu, Tyrvännöntie 625, kello 19.00

Yhteyshenkilö: Jessica Väisänen 050 4753580

Valkeakoski – perjantai 2.10.2020

Tarttila, koulu, Koulukuja 4, kello 16.30

Saaksmäki, Rauhalan kenttä, Huittulantie 125, kello 17.15

Haukila, urheilukenttä, Koivukuja 64, kello 18.00

Leppälä, koulun kenttä, Pälkäneentie 487, kello 18.45

Vanhakylä, urheilukenttä, Vanhakyläntie 2, kello 19.30

Kärjenniemi, urheilukenttä, Yli-Nissintie 3, kello 20.15

Yhteyshenkilö: Jessica Väisänen 050 4753580

Loppi – lauantai 3.10.2020

Kirkonkylä, vanha tori, Kauppatie 9, kello 9.00

Läyliäinen, Läyliäisten koulu, Koulutie 3, kello 10.00

Pilpala, Pilpalan koulu, Hunsalantie 3, kello 11.00

Räyskälä, Räyskälän leirikeskus, Räyskäläntie 670, kello 11.45

Vojakkala, Vojakkalan lava, Vojakkalantie 113, kello 13.00

Topeno, Topenon seurantalo, Rengontie 42, kello 13.45

Launonen, Sheriff Saloon -ravintolan piha, Jurvantie 1, kello 14.45

Kormu, Kormun kartanon piha, Herajoentie 62, kello 15.30

Yhteyshenkilö: Eero Westermark 050 4753889

Hauho – keskiviikko 7.10.2020

Kirkonkylä, Vihniöntie 16, kello 15.30

Alvettula, Rikulanranta, Alvettula siltatie, kello 17.15

Ilmoila, seurantalo, Pälkäneentie 2370, kello 18.00

Hauhontausta, Kivitupa, Hauhontaustantie 645, kello 18.45

Eteläinen, Hauhon Puu Oy:n piha, Hauhontie 1610, kello 19.45

Yhteyshenkilö: Jessica Väisänen 050 4753580

Janakkala – lauantai 10.10.2020

Harviala, Harvialan koulu, Sääjärventie 43, kello 8.00

Heinäjoki, Heinäjoen VPK, Korventie 12, kello 8.45

Saloinen, Saloisten nuorisoseurantalo, Saloistentie 585, kello 9.30

Löyttymäki, Löyttymäen koulu, Löyttymäentie 555, kello 10.30

Mallinkainen, Mallinkaisten koulu, Koulunraitti 1, kello 11.30

Leppäkoski, Leppäkosken koulu, Haukankalliontie 6, kello 12.30

Vähikkälä, Vähikkälän koulu, Korkkiportintie 33, kello 13.15

Tarinmaa, Tarinmaan koulun alakenttä, Rantalahdentie 3, kello 14.15

Yhteyshenkilö: Jessica Väisänen 050 4753580

Lammi-Tuulos – keskiviikko 14.10

Tuulos

Juttila, Juttilan koulu, Luopioistentie 443, kello 15.30

Pohjoinen, Kauppakeskus Tuulosen hiekkakenttä, Tuulosentie 1, kello 16.15

Lammi

Kostila, Kostilan koulu, Kostilantie 832, kello 17.15

Sankola, Porkkalan koulun kenttä, Sankolantie 299, kello 18.15

Iso-Evo, Hoivakoti Saarni, Iso-Evonraitti 83, kello 19.00

Lieso, Lieson lava, Kaukasenmäki 1, kello 19.45

Yhteyshenkilö: Jessica Väisänen 050 4753580

Hausjärvi-Riihimäki – lauantai 17.10.2020

Hausjärvi

Ryttylä, Ryttylän koulun viereinen p-alue, Pajatie 8, kello 8.20

Hikiä, Eskon koulu, pysäköintialue, Hikiäntie 223, kello 9.00

Maitoinen, Maitoisten leirikeskus, Maitoistentie 471, kello 9.45

Oitti, kunnanviraston alapiha, Keskustie 2-4, kello 10.15

Mommila, Rantalan tila, Rantatie 14, kello 10.45

Mommila, Mommilan seurojentalo, Suonsaarentie 21, kello 11.15

Riihimäki

Riihimäen raviradan pysäköintialue, Oravankatu 26, kello 13.00

Keskusta, Karan koulu, Kalevankatu 13-17, kello 13.30

Peltosaari, pysäköintialue, Väinö Sinisalon katu / Kuukatu, kello 14.00

Yhteyshenkilö: Eero Westermark 050 4753889

Tuusula-Nurmijärvi – lauantai 24.10.2020

Tuusula

Ruotsinkylän koulun alapiha, Rävbäckinkuja 29, kello 8.30

Hyrylä, Hyrylän koulukeskus, Sahatie 1, kello 9.00

Kirkonkylä, kirkonkylän koulu, Tuusulantie 131, kello 9.30

Kellokoski, Männistöntien pysäköintialue, Männistöntie 4, kello 10.15

Nurmijärvi

Nukari, koulun piha, Nummenniityntie 14, kello 11.00

Kirkonkylä, matonpesupaikan hiekkakenttä, Väinöläntie 20, kello 11.45

Metsäkylä, koulun piha, Järventaustantie 163, kello 13.45

Klaukkala, Klaukkalan koulu, Kuntotie 1, kello 14.15

Lepsämä, nuorisoseurantalon piha, Lepsämänkaari 4, kello 14.45

Nummenpääntie 590 (Nummenpääntien ja Helkuntien risteys), kello 15.15

Korpi, Röykän-Leppälammen NS-talon piha, Kölinmäentie 15, kello 15.45

Rajamäki, urheilualueen pysäköintialue, Kiljavantie 4, kello 16.15

Yhteyshenkilö: Eero Westermark 050 4753889